Existuje veľa SEO techník. Niektoré sú menej účinné, niektoré viac. Keďže mám rád efektivitu, mám radšej tie účinnejšie. 

A o jednom takom si dnes povieme. 

Je veľmi jednoduchý, až tak, že ma prekvapuje, že ho nevyužíva viac ľudí. Hoci pred pár rokmi by bol pomerne náročný na realizáciu a potrebovali by ste na to programátora, dnes to viete zrealizovať do niekoľkých hodín aj sami.

 

Veľká príležitosť v SEO, ktorú vaša konkurencia ešte neobjavila

Jednou z najlepších stratégií na zvyšovanie návštevnosti z vyhľadávačov je urobiť obsah na málo konkurenčné slová. Doslova vám potom väčšinou stačí získať pár odkazov a viete sa s tým obsahom umiestniť na prvých pozíciách.

Otázkou však často ostáva, ako takúto príležitosť nájsť. Jednou z aktuálnych sú rôzne nástroje a kalkulačky. Nielenže sú vyhľadávané v rôznych oblastiach, ale zároveň vám poskytujú aj možnosť získať kontakt na potenciálneho zákazníka. 

Predsa len, ak si niekto počíta napríklad náklady na realizáciu, bude to niekto, kto reálne zvažuje nákup.

Nebolo by teda skvelé si nejakú kalkulačku dať na stránku a zároveň to optimalizovať na vyhľadávané frázy? 

Veru bolo.

Presne toto sme realizovali na webe fitnessrevolution.sk, kde sme pridali niekoľko fitness kalkulačiek, ako napríklad prepočet kj na kcal alebo kalkulačku na výpočet bazálneho metabolizmu.

Pritom realizácia takýchto kalkulačiek je jednoduchšia ako si myslíte. Dnes už existujú dostupné nástroje, cez ktoré si to viete ľahko vyklikať a nemusíte sa učiť programovacie jazyky.

Stačí zadať do Google napr. calculator builder a vyhodí vám hneď niekoľko aplikácií, cez ktoré si môžete vyklikať vlastný nástroj a jednoducho ho cez embed kód vložiť na svoju stránku. 

Nič ľahšie by už ani nemohlo existovať.